UltiMaker CPE+ on vahva ja lämmönkestävä materiaali, joka sopii teknisiin prototyyppeihin ja lopputuotteisiin vaativissa olosuhteissa.

Vahva ja lämmönkestävä materiaali vaativiin olosuhteisiin
UltiMaker CPE+ on vahvistettu co-polyester versio, jossa yhdistyy korkea iskunkestävyys erinomaisen lämmönkestävyyden kanssa – jopa 100 °C asti. Materiaali on kehitetty teknisiin sovelluksiin, joissa tavalliset materiaalit eivät riitä, ja se soveltuu erityisen hyvin prototyypeille ja lopputuotteille, jotka altistuvat mekaaniselle rasitukselle ja korkeille lämpötiloille.
Alhainen vääntyminen, korkea mittatarkkuus ja kemikaalinkestävyys takaavat, että CPE+ tuottaa luotettavia tulosteita ammattitasoisella viimeistelyllä ilman kompromisseja suorituskyvyssä.
Ominaisuudet:
- Lämmönkestävä jopa 100 °C asti
- Kemikaaleja ja kulutusta kestävä
- Vähäinen vääntyminen ja korkea mittatarkkuus
- Ihanteellinen teknisiin ja toiminnallisiin komponentteihin
Yhteensopivat 3D-tulostimet
UltiMaker S7
UltiMaker S5
UltiMaker S3
UltiMaker S8
UltiMaker S6

Osta UltiMaker-materiaaleja Protechilta
Tee ostoksia Protechilta – Pohjoismaiden johtavilta 3D-tulostuksen asiantuntijoilta. Tarjoamme laajan valikoiman alkuperäisiä UltiMaker-materiaaleja – erinomaisia sekä ammattilaisille että oppilaitoksille. Nopeat toimitukset – joka kerta!
Benchmarkkaus
Haluaisitko saada benchmark-tulosteen tästä materiaalista? Täytä yhteydenottolomake, niin otamme sinuun yhteyttä mahdolisimman pian. Toimistomme on avoinna arkipäivisin klo 8.00-17.00
Stratasys FDM®
Stratasys PolyJet™
Stratasys SAF™
Stratasys SLA®
Stratasys P3™ / DLP
UltiMaker FFF
Uutiset & Artikkelit
Asiakaskertomukset
Messut & tapahtumat
White Paper Dokumentit
3D-tulostus Opas